Polen Ekoloji Enstitüsü

Polen Ekoloji Enstitüsü 21 Nisan’da açılıyor

Yeni Yaşam’dan okuyun.

Polen Ekoloji Kolektifi olarak, sürdürdüğü çalışmaları yeni bir adımla ileri taşıyarak Polen Ekoloji Enstitüsü’nü açıyor.

21 Nisan’da açılacak enstitü; politik ekoloji alanında, bilimsel ve politik araştırmalar yapmak, başta öğrenciler olmak üzere araştırma çalışmaları yapmak isteyen kişileri desteklemek, en başta işçi sınıfı olmak üzere bütün toplumsal kesimlerle ekoloji mücadelesinin geliştirilmesi için atölyeler, çalıştaylar, sempozyum ve konferanslar düzenlemek, ekoloji arşivi oluşturmak, yerel ekoloji direnişlerini desteklemek, bütün bu alanlarda yayınlar yapmak için yola çıkıyor.

İstanbul Kadıköy’deki yerinde 3 Mayıs’tan itibaren birinci dönem dersleri online ve yüz yüze olarak başlayacak.

Kolektif, “Başta iklim krizi olmak üzere yaşamın her alanını ölüm sahası haline getiren sermaye sistemine karşı ekolojik sosyalizm mücadelesini büyütmek için sizlerin de katılımını ve desteğini bekliyoruz. Ekoloji Enstitüsü’nün gönüllüsü olarak çalışmalarımıza katılabilir, bağışçı olabilir, başkalarının da bağışçı olmasını sağlayabilirsiniz. Polen Ekoloji Enstitüsü hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz” çağrısını yaptı.